Neķirurģiska ārstēšana

Ir virkne neķirurģisku ārstēšanas metožu, sākot no neinvazīvas līdz minimāli invazīvai. Atkarībā no Jūsu konkrētās situācijas, ārstam vajadzētu apspriest ar Jums, kādas ārstēšanas iespējas ir pieejamas un ieteikt vispiemērotāko Jūsu situācijai.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, klikšķiniet uz interaktīvo ārstēšanas iespēju izvēlni vai skatiet nākamo sadaļu.

Magnētiskās rezonanses fokusēta ultraskaņas operācija (MRgFUS) ir neinvazīva procedūra, kas īpaši tiek pielietota ārstējot dzemdes miomu sievietēm, kuras neplāno grūtniecību.

MRgFUS izmanto fokusētu augstas frekvences un augstas enerģijas ultraskaņas staru iznīcinot fibroīdus pa vienam vienā reizē, karsējot tos, līdz tie sacietē.

MRgFUS

 

Miolīze ir dzemdes miomas mezgla destrukcija, izmantojot fokusētu enerģiju. Destrukcijas panākšanai var tikt izmantoti dažādi enerģijas avoti – lāzers, bipolāras adatas, krioterapija.To var veikt laparoskopijas procedūras laikā. Vienā procedūrā to var piemērot vienam miomas mezglam.

Miolīzes procedūras laikā ķirurģiskās adatas tiek ievadītas dzemdē caur nelielu griezumu vēdera priekšējā sienā un miomas mezgls saņem elektriskās strāvas triecienu.

Tas liek sašaurināties un slēgties asinsvadiem, pārtraucot asinspiegādi miomas mezglam. Šī procedūra var ietekmēt fertilitāti / auglību un nevar tikt pielietota, ja Jūs nākotnē vēl plānojiet grūtniecību.

Dzemdes artēriju embolizācija ir procedūra, kurā ar katetra palīdzību miomas asinsvados tiek ievadītas mazas daļiņas, kas bloķē asins piegādi dzemdē. Tas izraisa fibroīdu sarukšanu. Tā ir efektīva ārstēšanas iespēja sievietēm ar fibroīdiem, kuras nevēlas grūtniecību.

Dzemdes artērijas embolizācijas laikā caur katetru rentgena kontrolē tieši dzemdes artērijā tiek ievadītas mikrodaļiņas (mikrosfēras), kas nosprosto asins piegādi miomas mezglam, tādējādi apturot mezgla barošanos un augšanu. Dzemdē asins recekļi tiek šķīdināti, atjaunojoties dzemdes asinsapgādei, bet miomas mezglā receklis paliek un mezgls izzūd asinsapgādes un skābekļa trūkuma dēļ.

Tāpat kā ar jebkurai procedūrai, pastāv riski un potenciālo komplikāciju iespējas, piemēram, olnīcu mazspēja, infekcijas, izdalījumi no maksts.

Dzemdes artērijas embolizācija

 

 

Šī tīmekļa vietne sniedz informāciju, kas ir paredzēta tikai izglītojošiem mērķiem. Vienmēr konsultējieties ar savu ārstu, ja Jums ir bažas par savu veselību.