Miomektomija

Miomektomija ir ķirurģiska ārstēšanas metode, kad miomas mezglus izņem ar minimālu ietekmi uz dzemdi un sievietes auglību. Tomēr pastāv neliels dzemdes plīsumu risks nākotnes grūtniecības laikā.

Ir trīs galvenās miomektomijas metodes:

Abdominālu miomektomiju izmanto gadījumos, ja miomas mezgls ir ļoti liels vai to ir pārāk daudz.

Ķirurgs veic divus iegriezumus, vienu vertikāli un vienu horizontāli iekļūstot vēdera dobumā un tad dzemdē, un izņem miomas mezglu/us.

Miomas mezgli tiek izlobīti no dzemdes sieniņas. Šai metodei raksturīgs minimāls asiņu zudums vai rētas.

Histeroskopiskai miomektomijai izmanto histeroskopu. Tas ir optisks instruments, kam pievietots gaismas avots un kamera.

Histeroskops tiek ievietots caur dzemdes kakliņu dzemdē.

Kad ir noteikta miomas mezgla lokalizācija, tas ar citu instrumentu, sauktu par rezektoskopu, tiek sadalīts un caur dzemdes kakliņu izvadīts no dzemdes.

Histeroskopiska vai vagināla miomektomija

Laparoskopiska vai robotu miomektomijatiek izmantota, lai izņemtu subserozus miomas mezglus vai mezglus uz kājiņas.

Šīs procedūras laikā laparoskops un citi instrumenti tiek ievietoti caur iegriezumiem vēdera dobumā, lai izgrieztu miomas mezglu no dzemdes sienas. Tas ļauj saglabāt dzemdi.

Dažkārt robotu metode tiek lietota miomas mezgliem, kurus lokalizācijas dēļ grūti sasniegt.

laparoscopic myomectomy

Robotu miomektomija ļauj daudzām sievietēm, kurām iepriekš būtu veikta laparotomija, tā vietā veikt minimāli invazīvu ķirurģisku metodi.

 

Šī tīmekļa vietne sniedz informāciju, kas ir paredzēta tikai izglītojošiem mērķiem. Vienmēr konsultējieties ar savu ārstu, ja Jums ir bažas par savu veselību.